Biely dom odobral akreditáciu novinárovi z CNN: “Prinášate falošné správy, ste nepriateľom ľudu”

Washington 8. novembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto: TASR/AP- David Goldman)
 
Biely dom vo štvrtok odobral akreditáciu dlhoročnému reportérovi televízie CNN Jimovi Acostovi. Rozhodnutie nasleduje deň po tom, ako prezident Donald Trump tomuto novinárovi na tlačovej konferencii vynadal a odmietol mu odpovedať na otázky

Na snímke sídlo CNN v Atlante

“To stačilo! Odložte mikrofón!” povedal Trump Acostovi, keď sa ho pýtal na ruské ovplyvňovanie volebnej kampane v roku 2016. Keď sa Acosta pokúšal urgovať odpoveď na svoju otázku, pracovníčka Bieleho domu sa mu pokúšala vytrhnúť mikrofón z ruky.
“Keď prinášate falošné správy, čo CNN prináša často, tak ste nepriateľom ľudu,” povedal Trump Acostovi. “CNN by sa mala hanbiť, keď vás zamestnáva. Ste drzý a strašný človek. Nemali by ste pracovať pre CNN,” pokračoval prezident.
Hovorkyňa Bieleho domu Sarah Huckabee Sanders odôvodňuje rozhodnutie odobrať Acostovi akreditáciu tým, že sa údajne nevhodne dotýkal pracovníčky, ktorá sa mu pokúšala vziať mikrofón. Videozáznam z tlačovej konferencie to však jednoznačne vylučuje – je na ňom len vidno, ako sa pracovníčka Bieleho domu snaží z Acostových rúk vytrhnúť mikrofón, ale novinár ho naďalej drží.
Sanders vo štvrtok na Twitteri napísala, že “Biely dom nikdy nebude akceptovať, aby sa reportér dotýkal mladej ženy, ktorá sa len snaží robiť svoju prácu.”
Acostu sa jednoznačne zastali kolegovia novinári, aj jeho zamestnávateľ. “(Sanders – pozn. SITA) prišla so lživými obvineniami a hovorí o veci, ktorá sa vôbec nestala. Jim Acosta má našu plnú podporu,” vyhlásila vo štvrtok televízia CNN.
Informácie pochádzajú z agentúry AP, z webstránky britskej spoločnosti BBC a z archívu agentúry SITA.
 
Príspevok Biely dom odobral akreditáciu novinárovi z CNN: “Prinášate falošné správy, ste nepriateľom ľudu” zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)