Washington 16. apríla 2018 (HSP/Tvzvezda/Foto:TASR/AP-Jacquelyn Martin)
 
Portál Tvzvezda venuje pozornosť poslednému vyhláseniu oficiálnej predstaviteľky Bieleho domu Sahry Sandersovej, ktorá tvrdí, že USA plánujú rýchle stiahnutie svojich vojakov zo Sýrie. “Úlohy misie USA sa nezmenili, americký prezident chce, aby sa  americkí vojaci vrátili domov čo najskôr. Musíme však najprv zlikvidovať zvyšky ISIS a pripraviť podmienky na ich príchod”.

Na snímke hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová

Sandersová uviedla, že USA dúfajú, že americkí partneri v regióne vezmú na seba väčšiu zodpovednosť vo vojenskej, finančnej i politickej oblasti a pomôžu zabezpečiť vývoj situácie v Sýrii.
Dobrovoľný a rýchly návrat amerických vojakov zo Sýrie samozrejme nehrozí. Zvyšky ISIS sa nachádzajú v zóne pod americkou kontrolou a Američania využívajú ich existenciu ako dôvod, aby nemuseli so Sýrie odísť. Jediné čo Američanov prinúti zo Sýrie odísť bude úspešnosť likvidácie amerických vojakov v Sýrii. V Sýrii sa už objavili rôzne guerillové skupiny, ktoré uviedli, že budú likvidovať v prvom rade amerických vojakov. Tieto skupiny sa aktivizovali najmä v oblasti Rakky.
Podľa viacerých odborníkov do guerillových útokov na amerických vojakov v Sýrii sa môžu zapojiť aj cudzí špecialisti. Len v marci 2018 Američania priznali straty 8 mŕtvych a 12 ranených. Čím viac amerických vojakov v Sýrii zahynie, tým skôr sa priblíži dátum ich odchodu zo Sýrie.
 
Príspevok Biely dom je pripravený začať s návratom amerických vojsk zo Sýrie zobrazený najskôr Hlavné správy.