Biely dom: Druhý summit Trump-Kim sa bude konať koncom februára

Washington 18. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)
 
V poradí druhý summit amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokórejského vodcu Kim Čong-una sa bude konať koncom februára tohto roku. Informovala o tom v piatok agentúra AFP s odvolaním sa na oznámenie Bieleho domu

Na snímke Donald Trump a Kim Čong-un

Hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová uviedla, že miesto summitu bude oznámené neskôr.
Oznámenie o druhom summite zverejnil Biely dom krátko po tom, ako sa americký prezident Donald Trump stretol v Oválnej pracovni s Kim Jong-čcholom, bývalým šéfom severokórejskej tajnej služby a jedným z najbližších spolupracovníkov vodcu KĽDR Kim Čong-una. Stretnutie podľa Sandersovej trvalo zhruba 90 minút.
S Kim Jong-čcholom ešte predtým stretol aj americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo.
Trump vlani opakovane uviedol, že jeho ďalšie stretnutie s Kim Čong-unom by sa mohlo konať začiatkom tohto roka. Obaja lídri si tiež vymenili viacero listov. Na základe dohody o denuklearizácii Kórejského polostrova, ktorú spolu uzavreli na historickom júnovom summite v Singapure, však k nejakému hmatateľnému pokroku nedošlo, napísala AP.
Rozhovory medzi USA a KĽDR uviazli na neochote Pchjongjangu zverejniť podrobný popis svojich jadrových zariadení a raketových základní, ktorý by mohli použiť inšpektori na overenie v prípade uzavretia dohody o ich likvidácii.
 
Príspevok Biely dom: Druhý summit Trump-Kim sa bude konať koncom februára zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)