Minsk 20. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Slovenské tenistky hrajú po úvodnom dni baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie s domácim Bieloruskom 1:1. O dôležitý vyrovnávajúci bod pre tím kapitána Mateja Liptáka sa na harde v Minsku zaslúžila slovenská dvojka Viktória Kužmová, ktorá po výbornom bojovnom výkone zdolala bieloruskú jednotku Arinu Sobolenkovú 6:2, 2:6, 7:6 (5). V tajbrejku tretieho setu otočila z 3:5.

Na snímke slovenská tenistka Viktória Kužmová oslavuje víťazstvo 2:6, 6:2, 6:7 (5) v druhom zápase dvojhry nad Bieloruskou Arinou Sobolenkovou v barážovom stretnutí o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie Bielorusko – Slovensko v tenise žien v bieloruskom Minsku 21. apríla 2018

Kužmová predvádzala v prvom sete skvelý tenis. Od stavu 1:2 získala proti finalistke minulotýždňového antukového turnaja vo švajčiarskom Lugane päť hier za sebou a úvodné dejstvo sa stalo jasne jej korisťou. Kužmová hrala rýchlo a agresívne, výborne returnovala, jej údery mali správnu dĺžku. V druhom dejstve Sobolenková začala viac riskovať a udierať do loptičiek hneď po odskoku, čo na súperku platilo.
Vďaka brejku vo štvrtom geme odskočila Kužmovej na 4:1 a vynútila si tretí set. V jeho úvode viedla Sobolenková 2:0 a 40:15, no Kužmová vyrovnala na 2:2 a za stavu 4:4 mala k dispozícii tri brejkbaly. Nevyužila ich však a tak o všetkom musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom prehrávala Kužmová 3:5, no potom získala štyri body za sebou a pripísala si na konto cenný skalp.
baráž o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie:
Bielorusko – SLOVENSKO 1:1 po prvom dni
Aleksandra Sasnovičová – Jana Čepelová 7:6 (6), 7:5 ‘   ‘Arina Sobolenková – Viktória Kužmová 2:6, 6:2, 6:7 (5)
 
Príspevok Bielorusko – Slovensko 1:1 po prvom dni, Kužmová zdolala Sobolenkovú zobrazený najskôr Hlavné správy.