Minsk 23. júla 2018 (HSP/Foto:Screenshot:ŠPRB)
 
Na bielorusko-ukrajinskej hranici sa odohrala kuriózna udalosť. Bieloruskí pohraničníci zadržali troch občanov Alžírska, ktorí sa vracali z Majstrovstiev sveta vo futbale v Rusku. Mali so sebou aj pasy futbalových fanúšikov. Celý fígeľ bol v tom, že smerovali na Ukrajinu. Pomáhal im v tom občan Bieloruska.

Tlačová služba Štátneho pohraničného riaditeľstva Bieloruska uviedla, že pohraničná hliadka v noci v okolí mestečka Židče zastavila osobné auto, ktoré riadil 30-ročný obyvateľ mesta Pinsk (mesto vzdialené 225 km od pohraničného mesta Brest na bielorusko-poľskej hranici). Prevážal troch občanov Alžírska.
Ďalej sa vo vyhlásení pohraničného riaditeľstva uvádza, že, podľa všetkého, traja Alžírčania sa snažili nezákonne dostať na územie Ukrajiny a odtiaľ sa ilegálne dostať na územie Európskej únie. Traja Alžírčania mali so sebou iba alžírske pasy a pasy fanúšikov majstrovstiev sveta vo futbale v Rusku, vďaka čomu mohli navštíviť Rusko.
Tlačová služba Štátneho pohraničného riaditeľstva Bieloruska zdôraznila, že trom Alžírčanom hrozí mastná pokuta a vyhostenie z územia Bieloruska.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Bieloruskí pohraničníci zadržali troch Alžírčanov, ktorí sa vracali z Majstrovstiev sveta vo futbale v Rusku na Ukrajinu zobrazený najskôr Hlavné správy.