New Castle 25. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Rourke)
 
Dva podozrivé balíčky, ktoré zaslali niekdajšiemu americkému viceprezidentovi Joeovi Bidenovi, sa podobajú na zásielky s rúrkovými bombami, aké v uplynulých dňoch zaslali prominentným americkým demokratom a vo štvrtok i americkému hercovi Robertovi De Nirovi. S odvolaním sa na zdroje z prostredia polície o tom vo štvrtok informovala spravodajská stanica NBC

Na snímke Joe Biden

Oba balíky adresované Bidenovi zachytili podľa týchto zdrojov na poštových úradoch v americkom štáte Delaware – jeden z nich na pošte v meste New Castle, druhý v meste Wilmington.
Podozrivý balíček bol vo štvrtok zaslaný aj do budovy v newyorskej štvrti Manhattan, v ktorej má reštauráciu i sídlo svojej produkčnej spoločnosti aj herec Robert De Niro, pričom zásielka bola adresovaná práve jemu. Na miesto bola privolaná polícia a pyrotechnici následne balíček odstránili. Budovu nebolo potrebné evakuovať, keďže v čase doručenia zásielky (v skorých ranných hodinách) bola podľa slov polície prázdna.
Podozrivé balíčky sa začali od pondelka objavovať na rôznych miestach v New Yorku, Washingtone i na Floride. Prvé výbušné zariadenie sa našlo v pondelok v poštovej schránke v areáli rezidencie amerického miliardára a filantropa Georgea Sorosa, pripomenula spravodajská stanica BBC.
Balíky boli zaslané aj bývalým americkým prezidentom Billovi Clintonovi a Barackovi Obamovi. Podozrivé zásielky sa však k adresátom nedostali, pretože ich zachytila Tajná služba Spojených štátov (USSS), ktorá bývalých prezidentov doživotne chráni.
Balík s podozrivým obsahom bol v stredu adresovaný aj bývalému riaditeľovi Ústrednej spravodajskej služby (CIA) John Brennanovi (v tomto prípade zásielka prišla do spravodajskej televízie CNN sídliacej v mrakodrape Time Warner Center v New Yorku a podnietila tak niekoľkohodinovú evakuáciu), ako aj kalifornskej kongresmanke Maxine Watersovej či bývalému ministrovi spravodlivosti Ericovi Holderovi.
Zásielky obsahovali primitívne podomácky vyrobené rúrkové bomby. Žiadna z nich nevybuchla. Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) zariadenia zaslal na analýzu do svojho laboratória v meste Quantico v americkom štáte Virgínia.
 
Príspevok Bidenovi zaslali až 2 podozrivé balíky; zachytili ich na poštách v Delaware zobrazený najskôr Hlavné správy.