Banská Bystrica 11. septembra 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
Slovenská biblická spoločnosť sprístupnila audio nahrávky celej Biblie na internete, aby tak bola dostupná relevantným spôsobom pre súčasnú generáciu ľudí. Audio Bibliu si od septembra môžu všetci záujemci vypočuť online, alebo si môžu stiahnuť mp3 súbory do svojho počítača či mobilu. Informovala o tom projektová manažérka Katarína Bošková.

Ilustračné foto

Nahrávky Starej a Novej zmluvy sú voľne k dispozícii na počúvanie na webovej stránke www.biblia.sk. Audio nahrávky ekumenického prekladu sú viazané na jednotlivé kapitoly. Podmienkou čítania aj počúvania je pripojenie na internet. Na www.biblia.sk sú zverejnené aj všetky ostatné preklady Biblie, ktoré sú v súčasnosti používané na Slovensku. Web stránka umožňuje ich porovnávanie a ponúka jednoduché nástroje pre biblické štúdium.
Pre tých, ktorí chcú počúvať nahrávky na svojom notebooku, mobile či tablete aj bez internetu, Slovenská biblická spoločnosť ponúka možnosť zakúpiť si Audio Bibliu na CD nosičoch alebo na stiahnutie.
Audio Biblia obsahuje najnovšie vydanie slovenského ekumenického prekladu Starej a Novej zmluvy. Vznikla v spolupráci Slovenskej biblickej spoločnosti a Štúdia nádej v rokoch 2016-2018. Slovenská biblická spoločnosť ponúka nahrávky zdarma na internete a tiež na CD nosičoch (www.eshop.biblia.sk), alebo ako mp3 súbory na stiahnutie (www.audio.biblia.sk)
Poslaním Slovenskej biblickej spoločnosti je šírenie Božieho slova na Slovensku aj v zahraničí. Na Slovensku pôsobí už od roku 1990. Osobitnú pozornosť venuje špecifickým skupinám obyvateľstva akými sú deti, slabozrakí, Rómovia či nepočujúci. Je členom medzinárodnej rodiny biblických spoločností „United Bible Societies“. Viac o jej činnosti sa môžete dozvedieť na www.biblickaspolocnost.sk
Slovenský ekumenický preklad Biblie je výsledkom viac ako sedemnásť ročnej spolupráce odborníkov z rôznych katolíckych i protestantských cirkví. Prekladateľské tímy vznikli už v roku 1989. Ich spoločným cieľom bolo tlmočiť biblické posolstvo z pôvodných jazykov do súčasnej modernej slovenčiny. Ekumenický preklad Biblie vydala Slovenská biblická spoločnosť prvýkrát v roku 2007.
 

Príspevok Biblická spoločnosť sprístupnila audio nahrávky celej Biblie na internete zobrazený najskôr Hlavné správy.