Francúzsky biatlonista Martin Fourcade získal počas 3. kola Svetového pohára v českom Novom Měste na Moravě medailu za prvenstvo v šprinte, v stíhačke aj v pretekoch s hromadným štartom, no domov si žiadny cenný kov neviezol. Desaťnásobný majster sveta a dvojnásobný olympijský víťaz ich všetky rozdal. Obyčajným fanúšikom.

Jednu dal chlapíkovi, ktorý si prišiel v cieli po autogram, ďaľšiu – ako píše český Blesk – len štvorročnému dievčatku Kristínke Doležalovej z Prahy. „Jednoducho sa u  nej cestou na tlačovku zastavil a zavesil jej medailu na krk. Mama si myslela, že si robí srandu a utekala na tlačovku medailu mu vrátiť,“ vrátil sa k udalosti facebook českého biatlonu. „Nie, nerobím si žarty. Je tvoja,“ odvetil s úsmevom 28-ročný Francúz. Fotografia dievčatka s Fourcadovou medailou nazbierala na facebooku viac než 26-tisíc lajkov.

V mužskom biatlone niet momentálne lepšieho pretekára. Martin už päť rokov po sebe v konečnom hodnotení Svetového pohára nikoho pred seba nepustil, aj na poslednej olympiáde v Soči bol kráľom biatlonových tratí, keď vyhral zlato vo vytrvalostných pretekoch aj v stíhačke. Aj v Novom Měste potvrdil svoju suverenitu.

Na tlačovke ľutoval, že sa blíži vianočná prestávka. „Trochu som z toho smutný. Najradšej by som hneď pokračoval. Navyše Vianoce sú aj o pojedaní čokolády a už teraz viem, že sa vrátim do pretekov asi v oveľa horšej forme. Na druhej strane, aspoň znovu uvidím svoju dcéru a strávim nejaký čas s rodinou,“ dodal Fourcade. Jeho dcéra Manon, ktorú má s partnerkou Helene, sa narodila v septembri minulého roku.