Bratislava 22. októbra 2018 (HSP/TASR/Foto: screenshot video)
 
Bezpečnostný analytik Milan Žitný sa nazdáva, že informácie prúdia k Denníku N z prostredia istého právneho zástupcu v prípade vraždy Kuciaka

Na snímke bezpečnostný analytik Milan Źitný

Denník N dnes na svojich stránkach informoval, že disponuje informáciami zo súkromného zdroja blízkeho polícii o tom, ako bývalý šéf kontrarozviedky Peter Tóth údajne vypovedal na polícii, že pre Mariána Kočnera sledoval niekoľkých novinárov, medzi nimi aj Kuciaka
Malo sa jednať o novinárov z Aktualít, SME, Denníka N, či Týždňa, konkrétne malo ísť o Mareka Vagoviča, Adama Valčeka, Štefana Hríba, Moniku Tódovú aj zavraždeného Kuciaka. Nič kontroverzné a vhodné na ich diskreditáciu na nich Tóth podľa Denníka N ani nemohol nájsť. Tóth sa mal podľa denníka priznať polícii po tom, čo tá zadržala Zsuzsovú, o ktorej vedel, že je blízkou známou Kočnera.
Peter Tóth tieto informácie popiera a pre denník Pravda uviedol, že určite sa nikde v spise a vo výpovediach nenachádza jeho výpoveď či výpoveď podpísaná pod jeho menom. “Denník N používa jazyk 50. rokov a klame”. uviedol v tejto súvislosti.
Pre denník Pravda zareagoval tiež bezpečnostný analytik Milan Žitný, ktorý je z krokov informačného zdroja Denníka N ako aj tohto média rozhorčený. Podľa neho zverejňovanie takýchto citlivých informácií neprospieva vyšetrovaniu. „Mám pocit, že toto je zase informácia, ktorý unikla pravdepodobne cez nejakého právneho zástupcu. Ako keby niekto chcel odvádzať pozornosť iným smerom,“ hovorí Žitný.
Na otázky spojené s medializovanými informáciami Denníka N zareagoval aj Úrad Špeciálnej prokuratúry:
“Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa nebudeme k veci vyjadrovať ani komentovať informácie z neoverených zdrojov. Informácie budú médiám poskytnuté, keď to bude vzhľadom na procesnú situáciu možné tak, aby nebolo sťažené alebo zmarené vyšetrovanie,” uviedla v pondelok pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.
Príspevok Bezpečnostný analytik o informáciách Denníka N ku vražde Kuciaka: Mám pocit, ako keby niekto chcel odvádzať pozornosť iným smerom zobrazený najskôr Hlavné správy.