Luhansk 23. septembra 2018 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)
 
Bezpečnostné služby Luhanskej republiky zadržali a zatkli kontrabandistu, ktorý sa zaoberal pašovaním značných finančných prostriedkov cez ukrajinskú hranicu. Ministerstvo štátnej bezpečnosti zlikvidovalo významný kontrabandný kanál a „znárodnených“ 90-tisíc dolárov odovzdalo do štátnej pokladnice

Zadržaný kontraband z Luhanskej repubiky

Riaditeľka Centra pre vzťahy s verejnosťou ministerstva štátnej bezpečnosti Luhanskej ľudovej republiky Jevgenija Ľubenková na tlačovej konferencii pre médiá porozprávala, ako sa to všetko odohralo: „V priebehu špeciálnej operácie bola zastavená protiprávna činnosť obyvateľa Luhanskej republiky, ktorý sa zaoberal nezákonným pašovaním finančných prostriedkov cez štátnu hranicu,“ uviedla.

„Danú osobu zatkli na medzinárodnom hraničnom prechode Izvarino, keď sa snažila prepašovať finančné prostriedky, výška ktorých päťnásobne prevyšovala sumu povolenú colnou legislatívou prevozu bez deklarovania,“ vysvetlila Jevgenija Ľubenková.
Eugen Rusnák
 
 
Príspevok Bezpečnostné služby Luhanskej republiky zatkli kontrabandistu, Skonfiškovali 90 tisíc dolárov a odovzdali ich do štátnej pokladnice zobrazený najskôr Hlavné správy.