Bezpečnostná rada OSN sa na mimoriadnom zasadaní ohľadne KĽDR zíde dnes o 22.00 h SELČ

New York 15. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jason DeCrow)

Bezpečnostná rada OSN sa dnes po tom, čo Severná Kórea vypálila ponad územie Japonska balistickú strelu stredného doletu, plánuje zísť na mimoriadnom zasadnutí.
Ilustračné foto: Bezpečnostná rada OSN

Agentúra DPA s odvolaním sa na oznámenie predsedníctva BR OSN uviedla, že schôdzka za zatvorenými dverami sa má v New Yorku začať o 22.00 h SELČ. Rotujúce predsedníctvo v Bezpečnostnej rade má tento mesiac Etiópia.
Mimoriadne zasadnutie bude zvolané na žiadosť Spojených štátov a Japonska. Hlavným bodom programu schôdzky bezpečnostného orgánu OSN bude téma “Zmluva o nešírení jadrových zbraní a KĽDR”.
Severná Kórea skúšobne odpálila ďalšiu svoju raketu v noci nadnes. Strela preletela ponad územie severného Japonska a dopadla do vôd Tichého oceánu. Podľa analýz americkej a juhokórejskej armády išlo o balistickú raketu stredného doletu.
Velenie armády USA pre Tichomorie zdôraznilo, že odpálenie strely neohrozilo oblasť Severnej Ameriky. Išlo o prvý severokórejský raketový test od uvalenia nových sankcií na KĽDR, ktoré v pondelok schválila BR OSN v reakcii na nedávnu jadrovú skúšku Pchjongjangu.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.