Londýn 18. septembra 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Matt Dunham)
 
V rámci prvoradej bezpečnosti členov britskej kráľovskej rodiny, na zabránenie toho, aby sa ich kontaktné údaje dostali do zlých rúk, sa pravidelne menia ich tajné kódové pomenovania

Na snímke britská kráľovná Alžbeta II. (uprostred vľavo), princ Charles (vľavo), Camilla vojvodkyňa z Cornwallu (druhá zľava), Meghan vojvodkyňa zo Sussexu (uprostred vpravo), princ Harry (tretí sprava), princ William (druhý sprava) sledujú prelety Kráľovských vzdušných síl nad Buckinghamským palácom

“Keby sa niekto dostal k telefónu patriacemu členovi kráľovského poradcu alebo bezpečnostného tímu, aby v ňom nenašiel mená Harry Windsor či Meghan. Je to príliš riskantné, ak je to v nesprávnych rukách. Dostanú teda kódové mená, ktoré sú z pochopiteľných dôvodov pravidelne zmenené,” vysvetlil istý zdroj z kráľovského prostredia podľa Daily Star.
Známy je aj základný kľúč, podľa ktorého sa pridávajú stále nové a nové kódové mená, ktoré používajú ich telesní strážcovia a asistenti. Vychádza sa z iniciálov titulov jednotlivých členov kráľovskej rodiny.
Keďže princ Harry a manželka Meghan sú vojvodami zo Sussexu (Duke and Duchess of Sussex), mená sa vyberajú s iniciálami DS, napríklad David Stevens a Davina Scott. Princ William a jeho manželka Kate sú vojvodami z Cambridge (Duke and Duchess of Cambridge), takže ich kódové mená majú iniciály DC, napríklad Danny Collins a Daphne Clark.
Ako ďalej vysvetľuje Daily Mail, takéto kódové mená boli odhalené na podujatí, keď jeden z asistentov princa Harryho povedal istému pracovníkovi, že sa ho niekto pokúša kontaktovať. Na mobilnom telefóne asistenta sa ukázalo neznáme meno a pracovník sa čudoval, prečo by ten človek na linke chcel s ním hovoriť. Navyše bol “prekvapený, keď počul Harryho hlas na druhom konci linky”.
Popri týchto tajných kódových menách majú členovia kráľovskej rodiny ešte vo svojom súkromí medzi blízkymi nejaké to svoje domácke meno. Kráľovná Alžbeta je svojimi rodinnými príslušníkmi nazývaná “Gary” s láskavým dovolením princa Williama, ktorý sa ešte ako malé dieťa pokúšal vysloviť “babička” (“granny”) a skomolil to na “Gary”. A synovia princa Williama svoju prababičku nazývajú “Gan-Gan”.
Láska Williama a Kate sa prejavuje aj v ich dôverných osloveniach “darling” či “babe”, alebo údajne medzi Harrym a Meghan bolo nedávno počuť “my love”. Z iného súdka už vybral meno svokor princ Charles pre Meghan, keď ju nazval “Tungsten” (“volfrám”) ako kov s “nepoddajnou a odviazanou” povahou.
 
Príspevok Bezpečnosť nadovšetko: Členovia britskej kráľovskej rodiny majú tajné mená, ale aj domácke od svojich blízkych zobrazený najskôr Hlavné správy.