Informáciu o lúpeži, ktorá sa odohrala v aréne špičkového hokejistu, priniesla televízia Markíza. „Dotyčný sa pohyboval po zimnom štadióne, stretol sa aj s upratovačkou. Nevzbudzoval ale vážny dojem, tak sme si nemysleli, že ide o zlodeja,“ prezradila prevádzkarka haly Eva Reháková.

„Zobral si z mantinelu kľúče od šatne, kde ich mali hráči položené, a následne si s nimi kabínu aj otvoril,“ priblížila priebeh krádeže hovorkyňa polície v Trenčíne Elena Antalová. Dlhoprstý zlodej si však neuvedomil, že ho po celý čas snímala priemyselná kamera v útrobách haly.

Po krádeži sa vďaka záberom z kamery, ktorý zverejnili na sociálnej sieti, polícia dostala na stopu dotyčného muža. Tento recidivista však neúradoval len u Mariána Gáboríka, ale mal na svedomí aj iné krádeže. „Tromi lúpežami spôsobil škodu vo výške viac ako 1 700 eur,“ dodala Antalová.

Muž, ktorý si odsedel dva a pol roka, za nehodu, pri ktorej zomreli dvaja vojaci, a len pred dvomi mesiacmi ho prepustili, si teda poriadne zavaril. Kradol totiž aj v posilňovni, wellnes, či krytej plavárni. Za to mu hrozí až desaťročné väzenie.