Bratislava 11. marca 2018 (HSP/Foto:

Emeritný arcibiskup Róbert Bezák na úvod pozdravil pána Bugára, pani Žitňanskú, pána Kresáka a pána Šebeja, do rúk ktorých vložil svoju dôveru a dal im svoj hlas za lepšie Slovensko

Emeritný arcibiskup Róbert Bezák

Ďalej pokračoval:
“Naučili sme sa byť ľahostajní, naučili sme sa rezignovať pri všetkých tých kauzách a skutkoch, ktoré sa stali, či nestali, ale aby zabitie človeka prešlo pomedzi nás a stratilo sa v čase, to by bolo znakom, že sme morálne rozvrátení.
Kto si ešte spomenie na Hedvigu Malinovú? Musela si svoj život zariadiť ináč, to je tiež dôsledok ľahostajnosti, v ktorej my nechceme ďalej žiť.
Janko a Martinka ostanú navždy v našich srdciach. Je v tom čosi hrozivé biblické, že až smrť povzbudí k životu. Že smrť nás vybudí k tomu, aby sme sa stretli a povedali, že takto to ďalej ísť nemôže, že smrť v nás obnovuje túžbu po pravde, spravodlivosti. Janko a Martinka vy ste sa stali hrdinami Slovenska.”

Hedviga Malinová  ohlásila v roku 2006 polícii, že ju v Nitre napadli dvaja muži, lebo hovorila po maďarsky. Polícia po mesiaci vyšetrovanie ukončila s tým, že skutok sa nestal. Generálna prokuratúra ju preto obvinila z krivého svedectva. Útok si údajne vymyslela. Prvé pojednávanie vytýčil Okresný súd v Nitre na september 2015. Bolo to v čase, kedy Žáková Malinová už bola maďarskou štátnou občiankou a požiadala o vydanie prípadu do Maďarska. Jej žiadosti vyhovel bývalý minister spravodlivosti Tomáš Borec  v marci 2016. Generálna prokuratúra Maďarska 27. decembra 2016 rozhodla, že prípad prevezme. Po prevzatí a preložení spisu sa má prípadom zaoberať Okresná vyšetrovacia prokuratúra v Győri.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.