New York 10. decembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Seth Wenig)

Komisár zámorskej hokejovej NHL Gary Bettman uviedol, že liga sa bude snažiť prijať zmeny, aby lepšie zvládla problémy s personálnym správaním. Vedenie súťaže bude reagovať na incidenty, ktoré sa objavili v uplynulých týždňoch

Na snímke komisár NHL Gary Bettman

V pondelok na konci prvého dňa zasadnutia Najvyššej rady v stredisku Spanish Bay v Pebble Beach Bettman novinárom povedal, že tréneri a funkcionári NHL budú musieť absolvovať povinné poradenstvo týkajúce sa rasizmu a šikanovania. Bettman tiež hovoril o vytvorení horúcej linky, na ktorú by hráči mohli oznámiť akékoľvek negatívne udalosti. „Musíme chrániť základné princípy NHL. Naše posolstvo je jednoznačné, nebudeme tolerovať akékoľvek zneužívajúce správanie.

Bettman sa na verejnosti vyjadril po prvý raz odvtedy, čo bývalý hráč NHL Akim Aliu oznámil, že ho bývalý tréner Calgary Flames Bill Peters rasovo urážal. Peters, ktorého tiež obvinili z fyzického zneužívania počas koučovania v Caroline, po týchto udalostiach rezignoval. Bettman tiež povedal, že NHL vykonáva svoje vlastné vyšetrovanie v prípade Peters vs. Aliu. Informácie priniesla agentúra AP.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj