St. Louis 26. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Dwyer)

Vedenie víťaza Stanleyho pohára St. Louis Blues uzavrelo trojročný kontrakt s trénerom Craigom Berubem

Na snímke tréner Blues Craig Berube

Ten bol od novembra 2018 len dočasným kormidelníkom zámorského hokejového tímu, z tejto pozície doviedol klub k historicky prvému triumfu v NHL a bol finalistom na ocenenie Jacka Adamsa pre najlepšieho trénera sezóny.

“Craig spravil od novembra s tímom veľký pokrok. Vrátil nášmu klubu identitu a nastavil hráčov na jasný cieľ. V tíme fungovala chémia, čo vyvrcholilo až k zisku Stanleyho pohára,” povedal podľa klubovej stránky Blues prezident hokejových operácií a generálny manažér Doug Armstrong.

“Je to veľký deň pre mňa, aj pre moju rodinu. Mám obrovský rešpekt v náš tím, našu organizáciu a mesto St. Louis. Zažil som najkrajšie obdobie v mojom živote a teším sa na začiatok cesty za obhajobou,” povedal Berube. Blues zdolali vo finálovej sérii Boston Bruins so Zdenom Chárom a Jaroslavom Halákom v sedemzápasovej sérii.

Berube mal po nástupe do funkcie bilanciu 38-19-6. Na začiatku januára bol jeho tím posledný v celej NHL, ale napokon skončil tretí v Centrálnej divízii a zabezpečil si postup do play off.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj