Singapur 25. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Vincent Thian)
 
V stredajšom súboji červenej skupiny na MS WTA Tour v Singapure zvíťazila nemecká tenistka Angelique Kerberová nad japonskou súperkou Naomi Osakaovou po trojsetovej bitke 6:4, 5:7 a 6:4. V druhom zápase skupiny zvíťazila Američanka Sloane Stephensová nad Holanďankou Kiki Bertensovou 7:6 (4), 2:6 a 6:3

Na snímke americká teniskta Sloane Stephensová

Duel prvej s treťou nasadenou tenistkou bol od úvodu vyrovnaný. Na začiatku prvého setu obe hráčky stratili servis, Kerberová brejkla Osakaovú aj v treťom geme. Tento bod bol napokon rozhodujúci, Nemka vyhrala prvý set 6:4. V druhom opäť obe tenistky stratili svoje podania a to dvakrát po sebe. Rozhodujúci brejk urobila Osakaová za stavu 6:5 a napokon triumfovala 7:5. V treťom sete za stavu 3:3 stratila podanie Japonka a Kerberová následne udržala svoj servis. Dobre rozohraný zápas napokon dotiahla do víťazného konca. “Naomi je veľmi silná súperka, hrala vynikajúco. Myslím, že sme obe hrali tenis na veľmi vysokej úrovni,” uviedla po zápase víťazka duelu.
Aj v súboj medzi Stephensovou a Bertensovou sa rozhodol v troch setoch. V prvom stratili obe hráčky dvakrát svoje podanie, v tajbrejku mala pevnejšie nervy Stephensová a vyhrala ho 6:4 a celý set 7:6. V druhom však Holanďanka zlepšila hru a triumfovala 6:2. V treťom sete Američanka brejkla súperku trikrát, pričom svoje podanie stratila len raz a napokon sa tešila z druhej výhry na turnaji.
“Jednoducho som sa snažila podávať môj najlepší výkon už od prvej loptičky tretieho setu a aj keď to nešlo hneď podľa plánu, bojovala som a nakoniec sa to podarilo,” uviedla víťazka, ktorá figuruje pred tretím kolom na prvom mieste tabuľky červenej skupiny. “V úvode tretieho setu opäť pozdvihla svoj výkon. Bol to dobrý zápas a hlavne ťažký zápas,” dodala Bertensová.
 
MS WTA Tour 2018 – červená skupina:
Angelique Kerberová (1-Nem.) – Naomi Osakaová (3-Jap.) 6:4, 5:7, 6:4, Sloane Stephensová (5-USA) – Kiki Bertensová (8-Hol.) 7:6 (4), 2:6, 6:3
 
Tabuľka červenej skupiny
1. Stephensová 2 2 0 4:2 2
2. Bertensová 2 1 1 3:3 1
3. Kerberová 2 1 1 3:3 1
4. Osakaová 2 0 2 2:4 0
 
Príspevok Bertensová po prehre so Stephensovou: “V 3. sete pozdvihla svoj výkon” zobrazený najskôr Hlavné správy.