Berlusconi považuje práva žien za svoju prioritu

Rím 6. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Antonio Calanni)

Bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi, známy svojimi aférami s neplnoletými dievčatami, sa v stredu vyjadril, že práva žien boli vždy prioritou jeho stredopravicovej vlády. Informovala o tom agentúra DPA.
Na snímke Silvio Berlusconi

“Obhajoba žien je pre nás prioritou a vždy ňou aj bola,” uviedol 81-ročný konzervatívny politik v rozhovore pre svoju televíznu stanicu Mediaset. V tejto súvislosti pripomenul problém zabíjania žien ich bývalými alebo súčasnými partnermi, ktorý je podľa neho v Taliansku veľmi rozšírený.
Podľa údajov ministerstva vnútra v Taliansku za prvých sedem mesiacov roka 2017 zaznamenali 41 takýchto prípadov. Taktiež polícia evidovala vyše 6000 oznámení týkajúcich sa sledovania žien.
Berlusconi obvinil vládnucu stredoľavicovú vládu “z absolútnej nečinnosti” v súvislosti s týmto problémom. V rámci svojej kandidatúry v budúcoročných parlamentných voľbách tiež prisľúbil, že zvýši starobné dôchodky pre matky v domácnosti.
Berlusconi počas svojej kariéry čelil veľkej kritike v súvislosti s jeho postojom voči ženám; napríklad keď niekdajšiu modelku a televíznu hviezdu Mariu Rosariu Carfagnaovú menoval za ministerku talianskej vlády zodpovednú za rovnosť príležitostí v rokoch 2008-11.
V roku 2009 Berlusconiho opustila jeho druhá manželka Veronica Lariová, keď noviny priniesli odhalenie, že vtedajší premiér navštívil narodeninový večierok 18-ročnej príležitostnej modelky predvádzajúcej spodnú bielizeň, ktorá ho údajne volala “ocko”.
Známa je aj jeho aféra “bunga bunga”, ktorá sa točila okolo tanečnice z nočného klubu, Maročanky Karimy El Mahrougovej prezývanej Ruby. Tá sa zúčastňovala večierkov v Berlusconiho vile v roku 2010, keď bol ešte premiérom a ona mala len 17 rokov.
Expreméra pôvodne uznali vinným z platenia za sex s neplnoletou osobou a bol odsúdený na sedem rokov väzenia. Súd nakoniec rozsudok v roku 2014 zrušil s tým, že neexistuje žiadny dôkaz, že Berlusconi vedel o neplnoletosti El Mahrougovej.
V roku 2018 však Berlusconiho čakajú dva súdne procesy v súvislosti s obvineniami z podplácania svedkov v predchádzajúcich procesoch.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)