Rím 30. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Angelo Carconi/ANSA via AP)
 
Taliansky podnikateľ kúpil celú stránku denníka Il Giornale, aby na nej svojmu politickému idolu, expremiérovi Silviovi Berlusconimu, zablahoželal k jeho sobotňajším 82. narodeninám

Na snímke Silvio Berlusconi

Objednávateľom celostránkového gratulačného inzerátu v novinách patriacich aj Berlusconiovcom bol Michele Cascavilla, ktorý podniká vo výrobe posteľnej bielizne. Bola to práve jeho firma, ktorá vlani vyrobila posteľnú prikrývku ako Berlusconiho dar k narodeninám ruského prezidenta Vladimira Putina. Na prikrývke bol ako motív obrí portrét oboch politikov.
Denník Il Giornale na inom mieste informoval, že Berlusconi strávil svoj narodeninový deň s rodinou vo svojej luxusnej vile na ostrove Sardínia. Spoločnosť mu robila jeho partnerka, deti a vnúčatá.
Berlusconi, trojnásobný taliansky premiér odsúdený za daňové podvody, sa pokúša o ďalší politický návrat – aj napriek tomu, že popularita jeho strany Vpred, Taliansko (Forza Italia) podľa prieskumov verejnej mienky klesá. Berlusconi minulú nedeľu oznámil, že má v úmysle kandidovať v budúcoročných voľbách do Európskeho parlamentu.
 
Príspevok Berlusconi oslavoval 82. narodeniny zobrazený najskôr Hlavné správy.