Berlín 23. decembra 2016 (HSP/Foto:PrintScreen:Twitter)

Nie je to po prvýkrát, čo sa nemecká polícia v rámci Merkelovej politickej korektnosti snaží ututlať, alebo zľahčovať otrasné činy moslimských imigrantov. Berlínska polícia sa po poslednom teroristickom útoku zapojila do kampane proti „propagande populistov“na sociálnej sieti Twitter. Namiesto informácií o čine migranta zdieľala obrázok mačiatka.

Berlínska polícia zľahčuje teroristický útok: Namiesto falošných správ radšej zdieľajte mačiatkoBerlínska polícia odkazuje: Namiesto falošných správ radšej zdieľajte mačiatko

V pondelok vo večerných hodinách zasiahol hlavné mesto Nemecka teroristický útok. Kamión vrazil do davu ľudí na vianočných trhoch v Berlíne. 12 ľudí bolo zabitých a 49 zranených. Podozrivý z útoku, 23-ročný mladík z Pakistanu, bol zatknutý krátko po útoku a neskôr prepustený kvôli nedostatku dôkazov. Polícia teraz pátra po ďalšom podozrivom 24-ročnom Tunisanovi Anisovi Amrim, ktorého doklady našla vnútri kamióna.

Berlínska polícia sa však zjavne tento čin snaží zľahčiť. Na sociálnej sieti Twitter sa totiž zapojila do kampane nemeckých “slniečkárov”, ktorá má bojovať proti propagande “populistov” zdieľaním obrázkov s mačkami. Polícia chce bojovať proti “falošným správam”. Upozornil na to Der Spiegel.

“Ďakujeme za opatrnosť a dôveru. Bez falošných správ sa naši kolegovia môžu sústrediť na vyšetrovanie,” napísala berlínska polícia.

Nemecká polícia je známa tým, že sa za každú cenu snaží zľahčiť otrasné činy moslimských imigrantov, ktorých do Nemecka pozvala kancelárka Angela Merkelová. Dobrým príkladom bol minuloročný silvester, kde húfy imigrantov v obrovskom meradle páchali sexuálne útoky na ženy. Nemecká polícia v spolupráci s mainstreamovými médiami to ututlávala niekoľko dní. Nakoniec však informácia o týchto otrasných činoch unikla na verejnosť.

Samuel Gdovin

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.