Bratislava 6. decembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)

Europoslankyňa Monika Beňová sa pozastavila nad logikou novinárov. Tvrdí, že čokoľvek sa v koalícii dohodne, je vlastne zbytočné, lebo čitateľom treba ponúkať najmä negatívne správy.
Beňovej prekážajú komentáre na margo zvýšenia platov poslancov o euro či komentárov na adresu Petra Kažimíra alebo na margo včerajšieho odvolávania Roberta Kaliňáka, tieto komentáre označila za ”hlúpe”.
Na snímke europoslanyňa Monika Flašíková-Beňová

V úvode svojho príspevku na svojej oficiálnej stránke na sociálnej sieti Facebook píše, že nerozumie logike novinárov.
„Rozmrazovanie miezd poslancov NR SR prvýkrát po rokoch považujú za nemorálne, premiérov odkaz, že ak si platy nezmrazia aj naďalej, spojí hlasovanie s vyslovením dôvery vláde, popisujú ako vydieračské. Bugárov a Dankov odkaz, že to treba riešiť inak, za alibistický a definitívna dohoda, že sa platy zvýšia o symbolické 1 euro, je tiež predmetom hlúpych komentárov,“ podelila sa o svoje pocity Beňová, ktorá však pripomenula, že tak nefunguje každý novinár.
„Čokoľvek sa v koalícii dohodne, je vlastne zbytočné, lebo čitateľom treba ponúkať najmä negatívne správy.
Tak vždy keď idete napísať ďalší z takýchto “komentárov”, napíšte si najprv na papier veľkými písmenami mená lídrov tej inej možnej koalície SULÍK, MATOVIČ, HLINA a KOLLÁR. Že či ste potom spokojnejší a pokojnejší,” píše v závere.

Samuel Poništ

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.