Peking 2. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Owen Humphreys/PA via AP)

Rafael Benitez sa stal v utorok novým trénerom čínskeho futbalového klubu Ta-lien I-fang, v ktorom hrá aj slovenský reprezentant Marek Hamšík

Na snímke Rafael Benitez

Informoval o tom portál Sky Sports. Španielsky kouč už Hamšíka trénoval počas pôsobenia v SSC Neapol.

Päťdesiatdeväťročný Benitez sedel v predchádzajúcich troch sezónach na lavičke Newcastlu United, po vypršaní kontraktu sa s vedením nedohodol na pokračovaní spolupráce.

“Po dlhej ceste štartujeme novú výzvu. Som šťastný, že začínam nový projekt v klube Ta-lien I-fang,” napísal bývalý kouč FC Valencia, FC Liverpool, Interu Miláno, FC Chelsea či Realu Madrid na twitteri. Podľa medializovaných informácií dostal kontrakt na 15 miliónov amerických dolárov ročne.

Tím figuruje na desiatej priečke čínskej ligy, Benitez na jeho lavičke nahradil Choia Kanga-heeho z Kórejskej republiky, ktorý rezignoval. “Ta-lien I-fang je poctený, že získal Rafaela Beniteza. Veríme, že s jeho úsilím naplníme očakávania väčšiny fanúšikov,” znelo stanovisko klubu na sociálnej sieti.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj