Monchengladbach 25. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Slovenský futbalový stredopoliar László Bénes strávil jarnú časť aktuálneho ročníka 2018/2019 na hosťovaní v nemeckom druholigovom klube Holstein Kiel. Nastúpil v 15 zápasoch II. bundesligy a ako priznal v rozhovore pre agentúru SITA, anabáza na severe Nemecka splnila svoj účel

Na snímke László Bénes

“Hodnotím to iba pozitívne, pretože mi prinieslo to, čo som potreboval – hernú prax. Odohral som viac zápasov. Možno spočiatku som nehrával v základnej zostave toľko, koľko by som chcel, ale potom to už bolo dobré. Dával som aj góly, prihral som na sedem zásahov. Hosťovanie v Kiele vnímam veľmi pozitívne a už sa teším naspäť do ´Gladbachu´,” povedal 21-ročný rodák z Dunajskej Stredy.

Bénes v Kieli nabral hernú prax a v lete bude môcť zabojovať o miesto v kádri kmeňového zamestnávateľa Borussie Mönchengladbach. “Už teraz sa teším na novú sezónu, nové výzvy. Budeme mať v Borussii nového trénera, takže uvidíme. Ľudia z Mönchengladbachu chcú, aby som absolvoval letnú prípravu. Urobím všetko pre to, aby som v novej sezóne mohol hrať I. bundesligu,” netají slovenský mladík ambície pred ročníkom 2019/2020.

Šikovný ľavák má zatiaľ na konte jediný štart v reprezentačnom A-mužstve. Pripísal si ho ešte 10. júna 2017 pod vedením Jána Kozáka pri víťazstve v Litve (2:1) v kvalifikácii MS 2018. Verí, že po dvoch rokoch by mohol pridať ďalšiu zápasovú čiarku v národnom tíme.

“Dúfam, že budem súčasťou najbližšej nominácie. Keď sme s Kielom nedávno hrali neďaleko Frankfurtu nad Mohanom (koncom apríla v Sandhausene, pozn.), bol za mnou reprezentačný tréner Hapal s asistentom Brunegrafom. Boli sa v rovnaký víkend pozrieť na Pekaríka s Dudom, ktorí v tom čase hrali s Herthou na ihrisku Eintrachtu Frankfurt. Prišli za mnou do hotela a vraveli mi, že je možné, že ma nominujú, aby som bol pripravený. Uvidíme, ako to dopadne. Pevne dúfam, že budem medzi vybranými,” skonštatoval László Bénes, ktorý na záver pre agentúru SITA prezradil, že v Kieli nemal zdravotné problémy a absolvoval každý tréning.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj