Vatikán 20. marca 2017 (HSP/KAP/Foto:TASR)

Čoskoro 90-ročný emeritný pápež Benedikt XVI. podľa svojho sekretára arcibiskupa Georga Gänsweina dodržiava naďalej presne ako hodinky denný režim:

„Nie je to tak, že by si niekedy dlhšie pospal a začal deň neskôr,“ povedal Gänswein v nedeľu pre Rádio Vatikán. „Deň sa začína svätou omšou, každý deň v rovnakom čase. Pápež Benedikt má stále dobrú náladu! Čo mu trocha robí starosti sú nohy. Má ťažkosti s chôdzou, preto si berie na pomoc chodidlo a s tým to ide celkom dobre. Takže každý deň ide aj na malú prechádzku s ružencom. Inak rozum má celkom bystrý, celkom jasný.“

Na snímke Benedikt XVI.

Benedikt XVI. – Joseph Ratzinger – narodený v bavorskom mestečku Marktl am Inn, sa 16. apríla dožije 90 rokov. Cirkev viedol od r. 2005 do  odstúpenia z úradu 28. februára 2013. Odvtedy žije v kláštore vo Vatikánskych záhradách.

„Emeritný pápež sa zaujíma o všetko, čo sa deje. Číta, modlí sa, počúva hudbu, prijíma návštevy. Benedikt XVI. stále sleduje aj svetové dianie. Keď príde na návštevu jeho starší brat Georg Ratzinger (93), pozerajú spolu nemecké správy, inak pozerá emeritný pápež talianske. Veď žije v Taliansku!“ Pevným bodom je aj jeho denné čítanie vatikánskych novín „L´Osservatore Romano“.

Benedikt XVI. číta naďalej teologickú literatúru, ale nielen tú. Jeho záujmy sú veľmi široké – zaujíma ho celý svet, ľudia rôznych národností, rôzneho veku, rôznych povolaní, ako známi, tak aj nové tváre. „Dostáva toľké otázky, že by musel robiť priam presčasy!“ V nedeľu má Benedikt „vždy pre nás peknú homíliu a my sa pokúšame udržať si, čo nám povedal,“ povedal Gänswein.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.