Bratislava 13. októbra 2018 (HSP/Foto: TASR-Pavol Zachar, screenshot fb, screenshot Youtube)
 
Známy udavač Ján Levoslav Benčík zverejnil identitu dievčiny a vydal ju tak na “nemilosť” liberálnej úderky. Mladá Lívia sa podľa všetkého nebála nahlas vystúpiť aj na Benčíkovej besede a postaviť sa mu zoči-voči s nepríjemnou otázkou

Na snímke Ján Levoslav Benčík
Na snímke Ján Levoslav Benčík

Mladé dievča s konzervatívnymi hodnotami si svojím príhovorom na Youtube, v ktorom sa stavia proti multikultúrnej propagande, si získalo srdcia mnohých Slovákov. Upozorňuje, že ľudia, ktorí sa stavajú na stranu multikultúrnej propagandy, chcú len byť v móde a nechcú, aby sa na nich ukazovalo prstom. Z tejto obavy, aby nevytŕčali z davu, sa na túto vec nepozerajú triezvo.
Na druhej strane toto video šokovalo a pohnevalo slniečkarov, ktorí začali pátrať po jej identite. Začala s tým stránka Zomri, ktorá okrem iného na dievča útočilo vulgárne a pridal sa známy “udavač” Ján Benčík, ktorý jej identitu slniečkarom podsunul a vydal tak dievča na nemilosť liberálnej úderky.

Benčíkov nový objav

“Túto dievčinu som zažil naživo na besede s gymnazistami v Spišskej Novej Vsi. Prihlásila sa a pochválila, že je súčasťou mojej prezentácie ako účastníčka tábora Ľudovej mládeže. Opýtala sa ma, koľkých ľudí som udal. A tvrdila, že Mazurek a Buchta sú úžasní, slušní a veľmi inteligentní ľudia. Lívia G.”, napísal Benčík.
Projektový manažér Nadácie otvorenej spoločnosti Tomáš Kriššák na sociálnej sieti dokonca uviedol, že mladá Lívia musí byť za toto video vyšetrovaná.

Na snímke vyjadrenie projektového koordinátora Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti

 

 
 
Iní slniečkari budú zrejme kontaktovať riaditeľa školy, ktorú Lívia navštevuje, a žiadať, aby ju exemplárne potrestal. Užívatelia sociálnych sietí vyzývajú, aby sa ľudia postavili na stranu dievčiny a prípadne uskutočnili na jej podporu pochod. V relácii rádia Slobodný vysielač sa dokonca prihlásil aj advokát, ktorý by sa jej právne zastal.

 
Príspevok Benčík už vie, kto je to odvážne dievča z Youtube a jej identitu zverejnil. Zničia ju slniečkari? Manažér zo Sorosovej mimovládky už žiada voči nej policajné vyšetrovanie zobrazený najskôr Hlavné správy.