Bratislava 21. mája 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)

Svetová tenisová osmička Belinda Bencicová má rodičov aj priateľa a zároveň kondičného trénera v jednej osobe zo Slovenska. A práve na Slovensku trávi 23-ročná rodáčka zo švajčiarskeho Flawilu podstatnú časť obdobia, keď pandémia koronavírusu stopla súťažné aktivity a nechala zamrznúť svetové rebríčky

Na snímke švajčiarska tenistka Belinda Bencicová

„Spolu s priateľom Martinom sme sa v marci rozhodli, že z Ameriky poletíme do Bratislavy. On je aj môj kondičný tréner a počas tenisovej prestávky sa potrebujem udržiavať fyzicky vo forme. Momentálne trénujem štyrikrát týždenne po jednej hodine vonku, vnútorné priestory až doteraz boli zakázané. Inak na Slovensku vládli počas pandémie koronavírusu prísne opatrenia. A ukázalo sa, že to bolo správne. Veľmi prísne, čo sa ukázalo byť dobré. Počet infikovaných ľudí zostal veľmi nízky, rovnako ako počet úmrtí,“ uviedla Belinda Bencicová v rozhovore pre Blick am Sonntag.

Ako sa semifinalistke vlaňajšieho US Open a majiteľka štyroch turnajových titulov pozdával život v izolácii na Slovensku? „Intenzívne som začala variť a piecť. Kedysi som musela volať mamu pre každé jedlo a spýtať sa, ako to urobiť. Teraz to dokážem už sama, som na to skutočne hrdá. Rada pripravujem hovädzie mäso so zeleninou a šalátom, tiež cestoviny. A ešte radšej pečiem. Skúsila som už štrúdľu aj slovenské pečivo, celkovo pečenie je tu veľmi populárne. Keď nám Martinova babička priniesla niečo sladké, vždy to chutilo fantasticky. Kuchyňa je na Slovensku skvelá,“ chválila Bencicová.

Hráčka, ktorá sa v januárovom vydaní singlového rebríčka WTA dostala až na štvrté miesto, spomenula aj viaceré pozitívne poznatky zo súčasnej koronakrízy. „Konečne mám čas upratovať a nielen vybaľovať veci z kufra a dávať ich tam naspäť. Celkovo spomalenie nie je zlé pre tento svet, náš život bol už miestami príliš rýchly. Príliš veľa lietadiel, autá, dopravné zápchy, znečistenie ovzdušia. Teraz je obloha akoby viac modrá, vzduch sa vyčistil. Možno bolo toto varovanie pre nás všetkých. Samozrejme, mne sa ľahko hovorí, keď mám záhradu, kde môžem tráviť čas a udržiavať sa fit. Asi by som hovorila inak, keby som sa musela tiesniť v malom byte a čakať na koniec krízy,“ doplnila Bencicová.

Zdroj