Belgický premiér Charles Michel: O útočníkovi z Liege sa nepriamo zmieňovali aj správy o radikalizácii

Brusel 29. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Dimitar Dilkoff)
 
Belgický premiér Charles Michel v utorok oznámil, že o odsúdenom Benjaminovi Hermanovi, ktorý zabil v meste Liege dve policajtky a okoloidúceho mladíka, sa nepriamo zmieňovali aj správy o bezpečnosti štátu a radikalizácii.

Na snímke belgický premiér Charles Michel

Premiér povedal, že Herman sa objavil v správach o bezpečnosti štátu v “poznámkach, ktoré sa nezameriavali v prvom rade naňho, ale na iné osoby v iných situáciách”.
Michel uviedol, že Hermanovo meno nebolo zaradené do zoznamu protiteroristického úradu posudzujúceho rizikové osoby. Predseda vlády doplnil: “Rôzne služby dospeli k názoru, že na základe informácií, ktoré majú, nie je dôvod takto ho hodnotiť.”
Belgický líder tiež povedal, že vyšetrovanie vrážd sa bude prinajmenšom zo začiatku zaoberať aj motívom “terorizmu”.
Hermana zastrelila polícia po tom, čo v Liege, asi 90 kilometrov východne od Bruselu, dobodal v utorok dopoludnia dve policajtky, vzal im služobné zbrane, zastrelil nimi obe ženy a potom aj náhodného okoloidúceho mladíka.
Belgický minister spravodlivosti Koen Geens v utorok už skôr oznámil, že útočníka prepustili v pondelok z väzenia na priepustku na dva dni. Minister ho označil ako mnohonásobne trestaného recidivistu, ktorého dávali úrady do väzenia od roku 2003.
Podľa štátnej televíznej stanice RTBF mal Herman, belgický štátny príslušník narodený v roku 1982, záznamy v registri trestov vrátane krádeže, napadnutia a drogových trestných činov.
 
Príspevok Belgický premiér Charles Michel: O útočníkovi z Liege sa nepriamo zmieňovali aj správy o radikalizácii zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)