Brusel 14. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Jesus Moron)
 
Masová imigrácia do Európskej únie pod ňu položila “bombu”. Ak nebudú uzavreté hranice, nebude možné zachovať súčasný model spoločnosti, vyhlásil gubernátor Antverp Bart De Wever

Ilustračné foto

“Nie sme proti imigrácii, musí sa ale sústrediť na ľudí, ktorí majú potrebné znalosti pre trh práce, ako v Kanade či Austrálii. Je nutné prestať hovoriť, že každý, kto k nám prichádza, musí mať možnosť sa integrovať, mať príjem a sociálne bývanie. Nikde okrem Európy to tak nerobia. Takto to nefunguje,” povedal vplyvný belgický politik novinám La Libre.
“Vchádzame do zoznamu krajín, kde úroveň rozdelenia príjmov je jednou z najvyšších po škandinávskych krajinách. My ale tento model nemôžeme zachovať, ak nezatvoríme hranice,” myslí si.
“Európska politika vo sfére imigrácie bola písaná počas studenej vojny. Vtedy mysleli na ochranu ľudí, ktorí utekali z komunistických krajín. Pravidlá poskytnutia azylu však neboli napísané pre masovú migráciu,” povedal politik.
“Je to šialenstvo. Pod Európsku úniu bola položená bomba,” povedal a poukázal na pozíciu európskych sudcov, ktorí zakazujú prax vynúteného návratu lodí s nelegálnymi migrantmi.
“Už sme stratili Veľkú Britániu. Ak by vykonali referendum v Poľsku, Česku, na Slovensku či v Maďarsku, tak by sme prišli aj o tieto krajiny,” dodal.
 
Príspevok Belgický politik: O Britániu sme už prišli. Ak by mali referendum v Poľsku, Česku, na Slovensku či v Maďarsku, tak by sme prišli aj o nich zobrazený najskôr Hlavné správy.