Brusel 1. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Martin Meissner)
 
Belgické združenie za práva zvierat GAIA odovzdalo v pondelok v Bruseli federálnej vláde premiéra Charla Michela petíciu so 152.000 podpismi, ktorá požaduje zaradiť do belgickej ústavy ustanovenie zamerané na zachovávanie dobrých životných podmienok a dôstojnosti zvierat. Informovala o tom tlačová agentúra Belga

Ilustračné foto

GAIA je skratka francúzskeho názvu pre Akčnú skupinu konajúcu v záujme zvierat. Skupina funguje od roku 1992 a ide o najvplyvnejšie a najznámejšie združenie tohto druhu v Belgicku. Bojuje za lepšie životné podmienky zvierat a upozorňuje, že aj zvieratá majú právo na dôstojnú existenciu.
Združenie dúfa, že odovzdanú petíciu zohľadnia všetky zainteresované strany už v utorok (2. 4.) počas rozpravy o zozname článkov belgickej ústavy, ktoré bude treba v nasledujúcich rokoch revidovať.
“Ak sa táto požiadavka v utorok nezohľadní, budeme musieť počkať ďalších desať rokov a dúfať, že zvieratá vstúpia do ústavy”, opísal situáciu predseda GAIA Michel Vandenbosch.
Organizácia sa zameriava na konkrétny článok ústavy, ktorý sa zaoberá udržateľnejšou spoločnosťou. Revízia tohto článku už bola zamietnutá počas diskusií o zákone o klíme.
 
Príspevok Belgické združenie chce dostať do ústavy dobré životné podmienky zvierat zobrazený najskôr Hlavné správy.