Brusel 29. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Polet)

Výtvarná umelkyňa Delphine Boelová nedokázala presvedčiť súd o tom, že bývalý belgický kráľ Albert II. je jej nevlastným otcom.

Boelovej žiadosť zamietol v utorok prvostupňový bruselský súd. Jej právnik Marc Uyttendaele už oznámil, že jeho klientka sa chce proti rozsudku odvolať, informovala dnes agentúra Belga.

Na snímke Albert II.

Delphine Boelová sa od roku 2013 snaží dokázať, že je biologickou dcérou bývalého kráľa, ktorý mal dlhoročný pomer (1966-1984) s jej matkou, barónkou Sybille de Selys Longchampsovou.

Umelkyňa (49) predstavila súdu výsledky testov DNA, z ktorých vyplýva, že exmanžel jej matky Jacques Boel nie je jej biologickým otcom. Súd však jej argumenty neuznal za dostatočne presvedčivé.

Albert II. (82), ktorý sa vzdal trónu v júli 2013, popiera, že by bol otcom Delphine Boelovej. Pripustil však, že v čase údajného vzťahu s barónkou Sybille de Selys Longchampsovou jeho manželstvo prechádzalo “ťažkým obdobím”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.