Brusel 30. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Geert Vanden Wijngaert)

Štyroch ľudí zadržali v Belgicku v súvislosti s vyšetrovaním teroristického útoku spred dvoch rokoch na rýchlik Thalys smerujúci do Francúzska, ktorý prekazili traja Američania.
Ilustračné foto

Federálna prokuratúra v pondelok oznámila, že polícia pri operácii podnikla raziu v šiestich domoch v oblasti belgického hlavného mesta Brusel, vrátane štvrte Molenbeek, a na juhu krajiny. Vyšetrujúci sudca má ešte v priebehu pondelka rozhodnúť, či zadržaní, ktorých vzali na výsluch, zostanú vo väzbe. Pri domových prehliadkach sa nenašli zbrane ani výbušniny.
V auguste 2015 sa v rýchliku Thalys, ktorý práve prešiel cez hranicu z Belgicka do Francúzska, snažil muž spustiť streľbu útočnou puškou, ale premohli ho traja Američania. Dvaja z nich boli príslušníci americkej armády mimo služby.
Útočník, marocký občan, sa nachádza vo väzbe vo Francúzsku a čelí obvineniam súvisiacim s terorizmom. Francúzska polícia označila prípad za útok islamského extrémistu, pripomenula tlačová agentúra AP.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.