Brusel 2. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:reader-spot Twitter)

Nečakanou hrdinkou tohto leta v Belgicku sa stala 45-ročná Corine Bastidová, ktorá strávila šesť dní v prevrátenom aute v lese bez jedla a bez pitnej vody, počas vôbec najhorúcejšieho obdobia v histórii krajiny. Uviedla televízna stanica RTBF

Na snímke Corine Bastidová

Bastidová sa podľa vlastného rozprávania ocitla v lese neďaleko juhovýchodného mesta Liege 23. júla večer po tom, ako jej na kruhovom objazde zlyhali brzdy a auto v plnej rýchlosti narazilo do stromov a prevrátilo sa. Záchranári ju z prevráteného auta vytiahli v pondelok 29. júla pri obci Saint-Georges-sur-Meuse a previezli do nemocnice.

Z jej rozprávania vyplynulo, že prvú noc strávila v bezvedomí a rodina sa jej nemohla dovolať na mobil. Pre veľké bolesti ľavej ruky a ľavej nohy a v nepríjemnej polohe, ležiac na úlomkoch skla, sa nemohla dostať k mobilu a ani vystúpiť z auta. Keď sa mobil odmlčal, po vybití baterky, skúšala volať o pomoc, ale nikto ju nepočul. Bolo to v dňoch, keď sa teplota v Belgicku vyšplhala na vyše 40 stupňov Celzia. Cez deň ju trápila horúčava a potom po dve noci, po búrkach, ktoré nasledovali po vlne horúčav, jej zas bolo zima, lebo ležala vo vode. Smäd sa snažila zahnať vodou, ktorú pomaly zbierala do obalu od žuvačiek vo svojom aute.

“Necítila som veľmi hlad. Najťažšie bolo ležať na chrbte na rozbitom skle. Snažila som sa zdvihnúť, ale mala som pocit, že mi to roztrhá chrbát,” opísala situáciu. Dodala, že jednou nohou sa jej podarilo otvoriť dvere auta, ale na viac sa nezmohla. Pre bolesti poranenej ruky a nohy viackrát omdlela a stratila pojem o čase. “Myslela som si, že sa nikdy nedostanem von. Ale chcela som žiť pre svoje deti. Nechcela som, aby si mysleli, že som urobila niečo hlúpe, že to bola samovražda. Nie, bola to nehoda,” uviedla pre RTBF.

Rodina Corine Bastidovej vyhlásila pátranie po nezvestnej manželke a matke, čo pomohlo žene, ktorá prevrátené auto v lese objavila, ľahšie identifikovať osobu vo vnútri auta a zalarmovať záchrancov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj