Rostov na Done 19. augusta 2019 (HSP/Ruserbia/Foto: MORF)

Delegácia srbského ministerstva obrany na čele s ministrom Alexandrom Vulinom navštívila v ruskom meste Rostov na Done závod „Rosvertol“, kde pre Srbsko vyrábajú najmodernejšie vojenské vrtuľníky Mi-35M. Minister sa stretol s vedením ruského závodu a so srbskými pilotmi, ktorí sa v súčasnosti nachádzajú na školení v Rusku. Alexandar Vulin si obzrel štyri vrtuľníky Mi-35M, ktoré onedlho poputujú do Srbska

Na snímke najmodernejšie vojenské vrtuľníky Mi-35M

Veliteľ 714. protitankovej vrtuľníkovej letky major Dobrosav Dindarević pre média podčiarkol, že vrtuľníky Mi-35M sú oveľa modernejšie a kvalitnejšie, ako tie vojenské stroje, ktoré doposiaľ boli vo výzbroji Ozbrojených síl Srbska.

„Prvý rozdiel je v najmodernejšom digitálnom zariadení vrtuľníka. Druhý rozdiel je v tom, že s týmito vrtuľníkmi veľa získavame v technologickom a technickom zmysle a budeme mať možnosť plniť naše úlohy vo dne – v noci aj za najkomplikovanejších klimatických podmienok. Získavame tiež dodatočnú úroveň ochrany, pretože vrtuľník je opancierovaný – hlavné systémy, motor, zariadenia, pilotná kabína a samotní piloti sú spoľahlivo chránení. Získavame tiež možnosť operovať na veľkých vzdialenostiach,“ podčiarkol v závere major Dobrosav Dindarević.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj