Bratislava 5. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian )

Ku koaličnej kríze by určite došlo vtedy, keby Holjenčík zostal v úrade, teda naďalej by bol šéfom. Informácie však hovoria o tom, že nezvládol túto svoju funkciu. V diskusnej relácii na TA3 V politike to uviedol podpredseda Národnej rady SR a predseda strany Most-Híd Béla Bugár.

Na snímke podpredseda Národnej rady SR a predseda strany Most-Híd Béla BugárNa snímke podpredseda Národnej rady SR a predseda strany Most-Híd Béla Bugár

Reagoval tak na margo bývalého predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozefa Holjenčíka, ktorý vláde oznámil vo štvrtok (2. 2.) svoje odstúpenie z funkcie šéfa regulačného úradu.

“Teraz by som hovoril o napätí. To znamená, to napätie treba odstrániť,” skomentoval súčasnú situáciu v koalícii. Očakáva, že na ďalšej koaličnej rade sa partneri vrátia k tomu, ako napríklad v otázke ceny energií bude mať koalícia takú kontrolu, aby nemohli vzniknúť v budúcnosti dezinformácie a napätia.

Bugár sa snaží byť v súčasnej situácii mediátorom. “Je treba neustále diskutovať a komunikovať,” uzavrel.

Kto nahradí Holjenčíka bude podľa Bugára predmetom ďalšej diskusie. Ako však priznal, zatiaľ nedisponuje žiadnym menom. “Sú rôzni ľudia, ktorí by to mohli robiť – otázkou je, či chcú,” uzavrel.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.