Bratislava 30. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Začiatkom septembra sa na 35. majstrovstvách Európy družstiev vo francúzskom Nantes rozlúčil s funkciou trénera stolných tenistiek Slovenska Peter Šereda. Nebolo to radostné lúčenie, keďže jeho zverenky na šampionáte nepostúpili zo základnej skupiny po prehrách 0:3 so Španielkami a úradujúcimi majsterkami Európy Rumunkami. Slovenky však už majú nového kouča, ktorým sa oficiálne ešte 1. septembra stal rodák z Nižnej Tibor Bednár. Ten v aktuálnej sezóne nastupuje aj v slovenskej extralige mužov za TJ STO Nižná

Na snímke Peter Šereda

„Angažovali sme ho na základe výberového konania. Na Slovensku hrával najvyššiu súťaž, ale potom tu nebol aktívny, keďže viacero rokov pôsobil v zahraničí, a to v rôznych krajinách (Írsko, Španielsko, India, USA, Taiwan). Zmluvu má do 31. augusta 2020, potom sa začne nový štvorročný olympijský cyklus,“ prezradil pre agentúru SITA predseda Slovenského stolnotenisového zväzu (SSTZ) Zdenko Kríž.

Peter Šereda pôsobil vo funkcii od októbra 2017. Po necelých dvoch rokoch mu k 31. júlu 2019 vypršala zmluva a ďalej nemal záujem na pozícii hlavného trénera pokračovať, hoci ešte s družstvom žien absolvoval spomenuté ME 2019. „Už nechce toľko cestovať a byť od rodiny, keďže s manželkou majú malé dieťa. ‘Pepo’ však bude zastávať post Bednárovho asistenta a vypomôže aj v úlohe sparingpartnera pre ženy i mužov,“ dodal Kríž.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj