Bratislava 27. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:Screenshot video)

Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko mimoparlamentnej strane Spolu – občianska demokracia zmenou volebných pravidiel nijako neublíži. Uviedol to na dnešnom brífingu líder strany a nezaradený poslanec NR SR Miroslav Beblavý. Zároveň sa ohradil voči Dankovým vyhláseniam, ktorými spochybnil financovanie Progresívneho Slovenska a Spolu – občianska demokracia

Na snímke Miroslav Beblavý

“Všetko o financovaní našej politickej strany bolo vždy zverejňované, na jeho rečiach nie je nič pravdy. Náš úspech nie je založený na drahých kampaniach, ale na našich členoch a dobrovoľníkoch,” povedal Beblavý. Priblížil, že tretie strany nie sú súčasťou politickej strany a vo voľbách do Európskeho parlamentu Spolu nespolupracovala so žiadnymi tretími stranami. Dodal, že v strane PS sa cez tretie strany financovali osobné kampane niektorých kandidátov do EP. “Išlo o sumy od desať do 35-tisíc eur, všetko si môžete pozrieť na internete,” dodal.

Zároveň priblížil, že v Spolu od začiatku fungovali na daroch a členských príspevkoch. Presnú sumu nevedel, ale dodal, že nepresiahla 300-tisíc eur. “Dňa 16. júna sme vyhlásili úverovú zbierku od členov a sympatizantov, ja som požičal 75-tisíc eur,” uviedol. Ako členský príspevok dal 18 poslaneckých platov.

“To by som podľa nového zákona nemohol, ale mohol by som to dať ako dar,” podotkol. Zmenu pravidiel osem mesiacov pred voľbami považuje za neprípustné. Zároveň je presvedčený, že strane Spolu zmena zákona neuškodí, lebo Spolu je hlboko pod novými limitmi, ktoré sa do zákona dostali.

“Dnes sa nepýtate PS a Spolu, odkiaľ majú peniaze. Od koho a koľko má financií Miroslav Beblavý, bol člen SDKÚ, Siete a dnes je relevantná otázka, odkiaľ a koľko financií má, bez toho, aby sme ho urážali,” pýtal sa dnes Danko. Zároveň uviedol, že on nemá problém ukázať financovanie SNS, ak to urobia nové strany ako PS a Spolu.

“Som za slobodnú súťaž politických strán, rešpektujem vôľu nových politických strán vstúpiť do politiky. Najväčší problém politiky je personálne a majetkové prepojenie. Politika by nemala byť o investícii,” uviedol a dodal, že by nemala byť o tom, že do vás niekto investuje a vy mu to vrátite protihodnotou spočívajúcou v tom, že sa šíria myšlienky, ktoré chcú, aby sa šírili. “Verím, že tak to bude vnímať aj Andrej Kiska, že máme súťažiť hodnotami, programom a nie peniazmi,” dodal.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj