Bratislava 22. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
V parlamente sa v posledných dňoch dostalo na svetlo sveta aj niekoľko zaujímavých zákulisných informácii. Minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) vystúpil v rozprave, aby reagoval na opozičného poslanca Miroslava Beblavého (Spolu), ktorý bol pred vznikom súčasnej koalície členom strany Sieť. Beblavý však vtedy odmietol vstúpiť do vlády, čo mu teraz minister Kažimír pripomenul.

Na snímke Miroslav Beblavý

“Ja som vám osobne povedal, že ste premárnili svoju šancu, keď ste boli v strane, ktorej ste boli hlasnou súčasťou a mohli ste viesť rezort, zaujímavý rezort, ktorý rozhoduje a bude rozhodovať o dlhodobej udržateľnosti tejto krajiny z pohľadu výchovy našich detí,” povedal v Národnej rade Kažimír a potvrdil, že má na mysli ministerstvo školstva Ministerstvo školstva, vedy, výskumu, športu.
“Vy ste z tejto zodpovednosti ušli,” povedal na adresu Beblavého Peter Kažimír, podľa ktorého je teraz politická budúcnosť niekdajšieho člena SDKÚ-DS otázna. “Ja vám z tohto pohľadu prajem všetko najlepšie, ale je iné o veciach rozprávať a je iné za veci zodpovedať a doručovať nejaké výsledky. O tom vie veľa aj vedľa vás sediaci bývalý minister práce,” dodal Kažimír, keď hovoril Miroslavovi Beblavému a Jozefovi Mihálovi.
Na jeho vystúpenie zareagovala aj strana Spolu, ktorá uviedla, že “Miroslav Beblavý nevstúpil do vlády so Smerom, keď sa tak rozhodla strana Sieť na čele s Procházkom, lebo nechcel zradiť voličov. Neprevrátil kabát a dodržal slovo. To je podľa ministra Kažimíra asi nezmysel a mal radšej ísť viesť ministerstvo školstva.”
Strana potvrdila, že Beblavý mohol viesť ministerstvo školstva, no dodala, že “skutočné hĺbkové zmeny sa vo Ficovej vláde robiť nedali a nedajú sa dodnes.” Kažimír podľa nich zabudol dodať, že táto “úžasná šanca” byť ministrom skončila po pol roku, keď vo vláde žiaden Sieťar nezostal.”
 

 

 
Príspevok Beblavý ministrom? Kažímír: Premárnili ste šancu, mohli ste viesť rezort, kde sa rozhoduje o budúcnosti zobrazený najskôr Hlavné správy.