Bratislava 30. júna 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Predseda NR SR Andrej Danko (SNS) v nedeľu diskutoval v programe verejnoprávnej RTVS O 5 minút 12 s lídrom strany Spolu Miroslavom Beblavým.

Na snímke nezaradený poslanec NR SR Miroslav Beblavý

Obaja sa vyjadrili k horúcej téme rýchlej zmeny pravidiel predvolebnej kampane, ktorú poslanci schválili uplynulý týždeň. “Ak sa vyzbierajú oligarchovia z IT biznisu po 20 či 30 miliónov eur, ako máme my len hodnotovo s nimi súťažiť. SNS od nikoho nikdy nezobrala peniaze od oligarchov. Keby som ja zobral od Esetu päť miliónov eur alebo niekoho iného, tak ma roztrháte,” povedal šéf SNS.

Podľa Miroslava Beblavého politici ako Andrej Danko či Robert Fico sa boja strán ako Progresívne Slovensku, Spolu, či Kiskovej strany Za ľudí.

“Je vidieť, že súčasná generácia politikov ako Danko či Fico sa nás bojí. Prichádza nová skupina ľudí, ktorá ich porazí, a ktorá privedie nový spôsob robenia politiky do slovenskej najvyššej politiky. Vidia, že prichádza nová skupina ľudí, ktorá ich porazí,” reagoval na opatrenie Beblavý.

Beblavý zo Spolu sa ďalej vyjadril, že za politickým úspechom jeho zoskupenia nestoja finančníci a peniaze. “Voľby nevyhrávajú peniaze, ale stovky až tisíce ľudí, ktorí sa za nás postavili,” uzavrel.

“Ľudia by nemali zabudnúť, čo dokázali spolu s Kaníkom a SDKÚ zbabranými reformami sociálneho a dôchodkového systému. Pred médiami si hrá svoje PR slušného politika, no v parlamente ukazuje svoju pravú tvár. Keď SNS dostane mandát od voličov, tak sa bude snažiť rapídne zvyšovať dôchodky priamoúmerne s minimálnou mzdou.”

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj