Londýn 16. októbra 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Lefteris Pitarakis)
 
BBC bude vo svojich reláciách predstavovať viac LGBT postáv a svojich zamestnancov bude viesť k tomu, aby používali “nebinárne” zámená v snahe bojovať proti “heteronormatívnej” kultúre

Ilustračné foto

Ako píše britský The Telegraph, nový súbor reforiem vedúcich k “rozmanitosti” vo verejnom vysielaní stanice BBC je podľa jej riaditeľa pre rozhlasovú sekciu a vzdelávanie Jamesa Purnella “jednou z ich veľkých výziev byť otvorenejší a inkluzívnejší a prilákať mladých divákov”, aby nešlo len o “heteronormatívnu kultúru”.
Pridáva dokonca aj výsledky nedávneho prieskumu spoločnosti YouGov, v ktorom len 51% opýtaných mladých vo veku 18 až 24 rokov uviedlo, že sa považujú za úplne heterosexuálnych.
Nové LGBT postavy budú “vedľajšie”, čo znamená, že sa nebudú týkať priamo deja či hlásených správ. Ale aj mimo obrazovky sa bude prejavovať otvorenosť, napríklad aj v odporúčaní zvyknúť si používať “nebinárne” zámená ako “ich” či “oni” namiesto namiesto “on” a “ona”, aby sa zamestnanci z radov LGBT necítili dotknutí. Tí budú dokonca povzbudzovaní k tomu, aby “priviedli svoje ja do práce” a aby sa ním netajili pred ostatnými kolegami.

K novým zmenám dochádza na základe vnútorného prieskumu okolo 300 pracovníkov LGBT, ktorí vo všeobecnosti požadovali viacej podpory a pochopenia vo svojom pracovnom prostredí. Predstavenstvo BBC takto konalo preto, aby si udržali a pritiahli najlepšie talenty z radov LGBT a oslovili aj mladšie publikum.
Medzi zamestnancami v BBC je 11% z radov LGBT a 12% sa ich nachádza vo vyšších pozíciách.

Podľa Daily Mail, školenie pre zamestnancov BBC o rozmanitosti, začlenení a o vyhnutí sa neúmyselným predsudkom tiež preskúma “systémy a postupy, ktoré zabezpečia, že sú inkluzívne a podporujúce nebinárne pohlavia”.
Podľa RT, mnohí na Twitteri kritizovali nové smerovanie BBC, dokonca aj niektorí samotní LGBT uviedli, že BBC už teraz má povesť prílišného naklonenia k tejto skupine ľudí.

 
 
Príspevok BBC sa stane viac otvorenou pre komunity LGBT, chce bojovať proti “heteronormatívnej kultúre” zobrazený najskôr Hlavné správy.