Bazilika Sedembolestnej Panny Márie privíta už 11. púť miništrantov PUMIN

Šaštín 12. apríla 2017 (HSP/TK KBS/Foto:Facebook-ministranti.sk)

V poslednú aprílovú sobotu 29. apríla 2017 privíta Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne už 11. ročník púte miništrantov PUMIN 2017. Tím kňazov a animátorov pripravil pre všetky vekové kategórie chlapcov, ktorí sa venujú liturgickej službe oltára, špeciálny program.

Bazilika Sedembolestnej Panny Márie privíta už 11. púť miništrantov PUMIN

Začne sa už o 9:00 h registráciou a privítaním. O 10:10 h je v programe príbeh skvelého života “Titus – jeden z nás”. Potom budú môcť miništranti pristúpiť k sviatosti zmierenia. O 11:30 h je svätá omša. Po obede ich čakajú turnaje, súťaže a hry “Titusovka – viac než len hra”. Záver bude patriť vyhodnoteniu, adorácii a požehnaniu. “Prineste si miništrantské oblečenie na svätú omšu. Bližšie informácie a možnosť registrácie je na stránke https://www.facebook.com/ministranti.sk,” avizujú organizátori.

Úcta k Sedembolestnej Panne Márií u Slovákov sa začala prijatím kresťanstva od vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda. Ľud k jej úcte staval kaplnky a chrámy. Podobne aj pri Šaštíne, blízko zámku visel na strome obraz Sedembolestnej.

TK KBS informoval P. Ondrej Kentoš OSPPE

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.