Mníchov 15. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/DPA-Sven Hoppe)

Bavorský minister vnútra Joachim Herrmann trvá na predĺžení hraničných kontrol medzi Nemeckom a Rakúskom aj po novembri tohto roka. Je to naliehavo potrebné, uviedol Herrmann v nedeľu pre tlačovú agentúru DPA

Na snímke Joachim Herrmann

“Potrebujeme hraničné kontroly predovšetkým z migračných a bezpečnostnopolitických dôvodov. Naše vonkajšie hranice EÚ naďalej nie sú ešte dostatočne chránené,” povedal a poukázal na nedávny nárast príchodu utečencov do Grécka.

Podľa Herrmanna Spolková polícia v uplynulom roku na hranici s Rakúskom nevpustila do Nemecka viac než 6000 osôb, ktoré chceli do krajiny pricestovať nelegálne. Podobný trend sa črtá aj pre aktuálny rok.

“Ukončenie hraničných kontrol by mohlo byť nesprávne pochopené ako ‘otvorenie hraníc’ a mohlo by tak zvýšiť migračný tlak,” uviedol Herrmann. “Celkovo ide o zvýšenie bezpečnosti prostredníctvom hraničných kontrol, pokiaľ to je potrebné,” dodal s tým, že úžitok s toho majú nielen obyvatelia Bavorska, ale celého Nemecka.

Nemecko kontroluje svoje vyše 800 kilometrov dlhé hranice s Rakúskom, na ktorých sú desiatky priechodov, od jesene 2015 po tom, ako sa na cestu z Grécka do západnej Európy vydali tzv. balkánskou trasou desaťtisíce utečencov a iných migrantov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj