Bamberg 9. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR- Branislav Račko)
 
Štyria predstavitelia českej justície a polície si prevzali v piatok v Bambergu z rúk bavorského krajinského ministra spravodlivosti Medaily za zásluhy o bavorskú justíciu, ktoré sa udeľujú od roku 2001. Informoval o tom Bavorský rozhlas (BR)

Ilustračné foto

Podľa rovnakého zdroja je za ocenením najvyššieho štátneho zástupcu Pavla Zemana, šéfky Vrchného štátneho zastupiteľstva v Prahe Lenky Bradáčovej, riaditeľa Národnej protidrogovej centrály, brigádneho generála Jakuba Frydrycha a sudcu Mestského súdu v Prahe Michala Fridricha dlhoročná spolupráca bavorských a českých orgánov v boji proti cezhraničnej kriminalite.
Krajinský rezort spravodlivosti v Mníchove v tejto súvislosti vyzdvihol predovšetkým spoluprácu v oblasti boja proti medzinárodnému obchodu s drogami. Ide však aj o prenasledovanie východoeurópskych gangov špecializujúcich sa na krádeže motorových vozidiel.
Vďaka tejto spolupráci sa páchatelia trestných činov už jednoducho nemôžu schovať v susednej krajine a cítiť sa tam bezpečne. V bilaterálnych vzťahoch je v súčasnosti každodennou realitou cezhraničné pátranie či vydanie zadržaných podozrivých.
 
Príspevok Bavorsko ocenilo štyroch predstaviteľov českej justície a polície zobrazený najskôr Hlavné správy.