Berlín 29. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP–Matthias Schrader)

Konzervatívny bavorský minister vnútra Joachim Herrmann dnes vyzval na penalizáciu spolkových krajín Nemecka za to, že deportujú príliš málo zamietnutých žiadateľov o azyl

Na snímke minister vnútra Joachim HerrmannNa snímke minister vnútra Joachim Herrmann

Ak spolkové krajiny odmietajú deportácie, potom by “spolková vláda mala zvážiť, či nepodmieniť svoju finančnú podporu krajinám za prijatie utečencov tým, ako sa podieľajú na repatriácii odmietnutých žiadateľov o azyl,  dokonca aj do Afganistanu,” povedal Herrmann pre tlačovú agentúru DPA.

Deportácie neúspešných azylantov sa stali veľkou témou v nemeckej debate o utečencoch po tom, ako úrady prakticky nereagovali  na rozhodnutie deportovať 24-ročného Tunisana Aniho Amriho, hlavného podozrivého v smrtiacom útoku na vianočných trhoch v Berlíne.

Bavorský minister zdôraznil, že nie je možné, aby iba časť spolkových krajín prevzala na seba zodpovednosť a ďalšie spolkové krajiny ju odmietli.

Herrmannove slová sú v súlade s dokumentom, ktorý bude na budúci mesiac predložený na konferencii jeho konzervatívnej Kresťansko-sociálnej únie Bavorska (CSU), ktorá je spojencom Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU) kancelárky Angely Merkelovej.

Bavorsko tento rok vyhostilo podľa jeho ministerstva vnútra zatiaľ 3211 migrantov do ich vlastí. Ďalších 11.700 migrantov sa dobrovoľne vrátilo do krajiny svojho pôvodu aby neriskovalo dôsledky deportácie.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.