Bavorsko a Maďarsko pristupujú k migrácii podobne, zhodli sa parlamentné výbory

Budapešť 20. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:Zsolt Nemeth Facebook)

Bavorsko a Maďarsko sa k otázke riešenia migrácie stavajú podobne, zhodli sa na tom v pondelok v Budapešti na spoločnom zasadaní členovia delegácie bavorského krajinského parlamentného výboru pre európske záležitosti a zahraničného výboru maďarského parlamentu.
Na snímke Zsolt Nemeth

Informovala o tom agentúra MTI. V prvej polovici rokovania bol prítomný aj predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.
“Z hľadiska dlhodobej perspektívy Európy je bezpodmienečne nutné, aby sa dokázala ubrániť pred migračnými vlnami. Najdôležitejšou spoločnou úlohou je ochrana vonkajších hraníc. Tento maďarský prístup si v uplynulých rokoch získava čoraz vážnejšie uznanie v Európe i v Nemecku,” povedal v prestávke schôdzky predseda zahraničného výboru maďarského parlamentu Zsolt Németh.
Predseda výboru vyjadril nádej, že po príslušnom rozhodnutí Európskeho parlamentu bude môcť maďarská vláda viesť ďalšie rokovania o prerozdeľovaní utečencov na základe kvót. Práve otázka kvót je zatiaľ podľa Németha jedinou záležitosťou, v ktorej existuje nezhoda s Bavorskom, pretože Maďarsko ju jednoznačne odmieta.
Šéf výboru pre európske záležitosti bavorského krajinského parlamentu Franz Rieger vyjadril spokojnosť s vývojom dvojstranných vzťahov. “Vnímame dynamický rozvoj vzťahov medzi Nemeckom a krajinami Vyšehradskej štvorky v hospodárskej oblasti, čo ovplyvňuje aj politickú oblasť. Pre Bavorsko je dôležité, aby sa členské krajiny Európskej únie ďalej jednotne rozvíjali,” dodal bavorský politik, ktorý zdôraznil, že záujmom Bavorska je jednotná Európa.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)