Banská Bystrica 15. januára 2017 (HSP/Foto:Tomáš Horký)

Druhým hracím dňom pokračoval program Final – light Slovenského pohára v basketbale žien v Športovej  hale Diplomat v Piešťanoch.

Dve kľúčové osobnosti na palubovke Monique Oliver č.34 na snímke prvá zľava v brániacej pozícii. Oproti vedľa nej s loptou útočiaca pivotmanka Šamorína Romana Vyňuchalová (č.6) v tmavozelenom drese, ktorá sa nedokázala pod košom výraznejšie strelecky presadiť a biednych 9 bodov, s ktorými zaťažila konto piešťanských Čajok nemohlo stačiť na víťazstvo Šamorína, skôr na potupnú a zahanbujúcu prehru rozdielom 44 bodov, ktorú v Šamoríne iste nečakaliDve kľúčové osobnosti na palubovke Monique Oliver č.34 na snímke prvá zľava v brániacej pozícii. Oproti vedľa nej s loptou útočiaca pivotmanka Šamorína Romana Vyňuchalová (č.6) v tmavozelenom drese, ktorá sa nedokázala pod košom výraznejšie strelecky presadiť a biednych 9 bodov, s ktorými zaťažila konto piešťanských Čajok nemohlo stačiť na víťazstvo Šamorína, skôr na potupnú a zahanbujúcu prehru rozdielom 44 bodov, ktorú v Šamoríne iste nečakali

V prvom sobotňajšom stretnutí vysoko favorizovaný celok domácich BK Piešťanské Čajky Piešťany deklasovali ŠBK  Šamorín presvedčivým 44-bodovým rozdielom v pomere 95 : 51  ( 48:21). Zverenky trénera Martina Pospíšila Piešťanské Čajky začali vo veľkom štýle a už po prvej dvadsať minútovke bolo jasne, kto je pánom na palubovke.  Aj po výmene košov domáce basketbalistky vo svojom výkone nepoľavili a v snahe „nadeliť“ súperovi stovku pokračovali v nasadenom trende a až keď už bolo jasné, že trojciferný výsledok sa domácim začína vzdiaľovať tréner domácich dal potom príležitosť všetkým hráčkam z lavičky vrátane Lucie Krč – Trbovej, ktorá sa po dlhom vlečúcom zranení achilovky mohla pred vlastným obecenstvom opäť sa zapojiť do majstrovských súťaží, v ktorých doteraz kvôli spomínanému zraneniu absentovala.

Prvé semifinále Slovenského pohára v basketbale žien:

BK  PIEŠŤANSKÉ ČAJKY  PIEŠŤANY  –  ŠBK  ŠAMORÍN  95 :  51   ( 48 : 21 )

Body zaznamenali – Piešťany : Oroszová 12/2, Mikulášiková 8, T.Páleníková  7/1, Horváthová 4, Balážová 2 (Dudášová 8/1, Oliver 19, Brown 12/2, Handy 13/3, Slamová 10/1, Krč – Turbová 0) – Šamorín :  Vyňuchalová 9, Beronja 9/2, Slezáriková 8/1, Lelkes 3/1, E.Slimáková 2 ( Hašková 7/3, Nagyová 13, R.Theinerová 0, Óváriová 0, Cséfalvayová 0). Fauly: 17 – 15, trestné hody: 11/9 – 11/8, trojky: 22/10 – 21/5. Rozhodovali: Fuska – Bartoš, Donovalová.

Jozef  Cvajniga