Trenčín 28. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

Ocenenie Vynikajúci pedagóg Trenčianskeho kraja si pri príležitosti Dňa učiteľov prevzali v pondelok (27.3.) stredoškolskí pedagógovia zo škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja. Ocenenia im v trenčianskej Galérii M. A. Bazovského odovzdal predseda TSK Jaroslav Baška.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan (vpravo) a predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška

Podľa vedúcej odboru školstva a kultúry Úradu TSK Daniely Hilčíkovej z desiatok návrhov riaditeľov stredných škôl Plakety Jana Amosa Komenského si prevzali Michal Slaninka (Stredná odborná škola strojnícka, Bánovce nad Bebravou), Darina Fedorová (Gymnázium, Partizánske), Danka Školková (Gymnázium, Púchov), Anna Ponická (Stredná priemyselná škola, Považská Bystrica), Marcela Šimíčková (Stredná odborná škola obchodu a služieb, Trenčín), Ľudmila Kollárová (Spojená škola, Nováky), Zuzana Cigáňová (Gymnázium Vavrinca Benedikta Nedožerského, Prievidza), Zdenka Andréziová (Stredná odborná škola obchodu a služieb, Nové Mesto nad Váhom) a Janka Šimáčková (Stredná odborná škola, Púchov).

“V našom kraji je mnoho skvelých pedagógov a preto si myslím, že takéto oceňovanie by mohlo byť častejšie, nie iba raz za rok. Veľmi si vážim ich prácu, keďže v súčasnom hektickom období sú učitelia často viac rodičmi ako pedagógmi. TSK je zriaďovateľom takmer 40 stredných škôl, ktoré vždy budeme podporovať. V rámci rozpočtu budeme i naďalej realizovať modernizačné projekty a rekonštrukcie škôl, aby sa študenti mali možnosť vzdelávať v čo najlepších podmienkach,” uviedol predseda TSK Jaroslav Baška.

Počas slávnosti v galérii ocenil prednosta Okresného úradu v Trenčíne Jozef Stopka ďalších desať učiteľov materských, základných a špeciálnych škôl v pôsobnosti Okresného úradu v Trenčíne.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.