Kyjev 19. apríla 2018 (HSP/Foto: HSP/Screenshot YouTube)
 
Generálna prokuratúra Ukrajiny informovala, že nezačne trestné konanie voči sýrskemu prezidentovi Bašarovi Asadovi v súvislosti s tým, že jeho deti strávili prázdniny v známom detskom tábore Artek na Kryme.

Na snímke deti v tábore

Predtým viacerí úradníci prokuratúry uvádzali pre médiá, že trestné konanie voči sýrskemu prezidentovi určite začnú, pretože bez povolenia Kyjeva poslal svoje deti na oddych do “okupovaného Krymu”. Hovorkyňa Generálnej prokuratúry Krymu (je to ukrajinská štruktúra, ktorá akože riadi dianie na Kryme, ale jej sídlo je v Kyjeve. Súčasné vedenie Ukrajiny vytvorilo viaceré „krymské“ úrady, ktoré však sídlia v Kyjeve, pozn. red.) Taťjana Tichončiková potvrdila, že Bašárovi Asadovi trestné konanie nehrozí a môže spávať pokojne.
Vysvetlila, že Kyjev bude trestať iba oficiálne alebo verejné osoby, ktoré úmyselne porušujú ukrajinskú legislatívu a špeciálny zákon „Porušovanie pravidiel vstupu na dočasne okupované územie Ukrajiny“ – teda na Krym. „Na deti sa tento článok zákona nevzťahuje,“ vysvetlila Taťjana Tichončiková.
Bašár Asad za ohavný čin, že poslal svoje detí na Krym bez opýtania sa Kyjeva, predsa už bol potrestaný. Svetoznámy ukrajinský portál Mirotvorec, ktorý zverejňuje zoznam všetkých nepriateľov Ukrajiny a na ktorom už pomaly nezostane voľné miesto, hneď zaradil Bašára Asada na svoju čiernu listinu.
Niektorí ukrajinskí novinári na margo tejto udalosti napísali štipľavé komentáre, že Mirotvorec ani nereagoval na údajné zločiny Bašára Asada, kvôli ktorým ho napádajú svetové mocnosti na čele s USA, ani na údajný chemický útok, ale sýrskeho prezidenta zaradil do zoznamu nepriateľov za to, že jeho deti oddychovali v detskom tábore na Kryme…
Eugen Rusnák
 
Príspevok Bašár Asad si môže vydýchnuť: Generálna prokuratúra Ukrajiny proti nemu nezačne trestné konanie za to, že jeho deti strávili prázdniny na Kryme zobrazený najskôr Hlavné správy.