Teherán 6. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)
 

Energetický výbor Iránu vyhlásil, že Teherán bude nakupovať tovar len u tých krajín, ktoré kupujú jeho ropu. Je to reakcia na žiadosť USA, aby jej partneri prestali kupovať iránsku surovinu

Ilustračné foto

„Budeme vykonávať barterový obchod ropy a tovaru, čo znamená, že nákup tovaru bude závislý na predaji ropy,” povedal agentúre ILNA Asadollah Karekhani, predstaviteľ iránskeho energetického výboru.
„Chceme informovať naše cieľové trhy a krajiny, že pokiaľ budú kupovať našu ropu, budeme nakupovať ich tovar,” vyhlásil Karekhani a zdôraznil, že pracovná skupina už bola sformovaná.
Minulý týždeň predstaviteľ amerického ministerstva zahraničia povedal novinárom, že Washington sa bude snažiť, aby presvedčil svojich partnerov od novembra prestať nakupovať iránsku ropu. Podľa údajov sa rokovania zúčastnilo niekoľko krajín vrátane Číny.
Iránsky prezident Hasan Rúhání povedal: „Vyhlásenie Američanov o tom, že zastavia export iránskej ropy je absolútne ľahkomyselné a svedčí o tom, že sa nezamysleli nad následkami.”
 

Príspevok Barterový obchod: Irán bude dovážať tovar z krajín, ktoré kupujú jeho ropu zobrazený najskôr Hlavné správy.