Madrid 20. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Andrea Comas)
 
Hoci je brazílsky futbalista Vinícius Júnior už od začiatku sezóny 2018/2019 hráčom Realu Madrid, priznal, že všetko mohlo byť inak. Osemnásťročný krídelník prezradil, že v časoch, keď bol hráčom domáceho Flamenga, obdržal ponuku od najväčšieho rivala “bieleho baletu” – FC Barcelona

Na snímke Vinícius Junior

Technicky skvelo vybavený útočník napriek záujmu “blaugranas” ponuku tohto tímu odmietol. “Ponuka od Barcelony prišla skôr a dokonca za mňa klub chcel aj viac zaplatiť. Chcel som však ten najlepší projekt pre moju kariéru. Viem, že Marcelo prišiel do Realu, keď mal 18 rokov a v tom veku už hrával pravidelne.To mi pomohlo k rozhodnutiu upísať sa tímu z Madridu,” vysvetlil Vinícius Júnior, ktorého cituje web denníka AS.
Brazílsky mladík v aktuálnej sezóne nastúpil v drese “pusiniek” už v 28 súťažných stretnutiach, v ktorých sa štyri razy presadil gólovo a vypýtal si postavenie v základnej jedenástke. Do budúcna s ním počíta aj staronový tréner Realu Zinedine Zidane. Aktuálne musí Vinícius Júnior pauzovať pre zranenie pravej nohy. “Zidane mi povedal, aby som si nerobil ťažkú hlavu zo zranenia a vrátim sa silnejší,” doplnil.
 
Príspevok Barcelona za mňa chcela zaplatiť viac, ale uprednostnil som Real Madrid, tvrdí Vinícius Júnior zobrazený najskôr Hlavné správy.