Washington 28. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Gerald Herbert)
 
Dnes už nežijúca bývalá prvá dáma Spojených štátov Barbara Bushová pred smrťou priznala, že súčasný prezident Donald Trump v nej vyvolával “úzkosť” a úvahy o tom, či môže byť naďalej podporovateľkou Republikánskej strany, ktorá Trumpa do funkcie nominovala

Na snímke bývalá prvá dáma USA Barbara Bushová

Názory manželky niekdajšieho republikánskeho prezidenta Georgea Busha staršieho na Trumpa vyšli najavo po tom, ako denník USA Today zverejnil v stredu výňatky z pripravovanej biografie, ktorá má vyjsť pod názvom The Matriarch, informovala agentúra AP.
Príslušný rozhovor poskytla Bushová vo februári 2018. Krátko na to, v apríli, zomrela vo veku 92 rokov.
Spomínanú “úzkosť” bývalá prvá dáma pociťovala počas prezidentských volieb v roku 2016, v ktorých Trump nakoniec zvíťazil nad svojou súperkou Hillary Clintonovou. Na otázku, čo sa stále považuje za republikánku, odpovedal: “Asi by som dnes povedala, že nie”.
Bushová v rozhovore spomínala, ako si pripravovala žartovný list, v ktorom by Clintonovej manželovi, exprezidentovi Billovi Clintonovi, zablahoželala k tomu, že sa stal partnerom prezidentky. Následne sa však “s hrôzou” dozvedela, že víťazom volieb je Trump.
Jeden z priateľov potom daroval Bushovej hodiny, ktoré rátali zostávajúci čas do konca Trumpovho funkčného obdobia. Tie si nechávala pri svojej posteli, dodáva AP.
 
Príspevok Barbara Bushová mala z Trumpa “úzkosť”, odhalila nová kniha zobrazený najskôr Hlavné správy.